עליסה הראל

הכשרה:
• M.A בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. התמחות בטיפול זוגי משפחתי
(מס רשיון 16315).
• מטפלת מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי .
• התמחות בטיפול משפחתי במרכז 'Tavistock clinic', לונדון, אנגליה.

ניסיון מקצועי:
• קליניקה פרטית.
• תחנות לטיפול זוגי ומשפחתי.
• טיפול זוגי ומשפחתי, "הדרכת הילד והמשפחה", המחלקה לבריאות הנפש לילדים ונוער, בית חולים נהרייה.
• היחידה לטיפול ומניעת אלימות במשפחה.
• שירותי המדינה למשפחות וילדים, לונדון אנגליה.

אודות עצמי
אני בעלת ניסיון רב בעבודה טיפולית עם יחידים, זוגות ומשפחות.
התמחיתי בטיפול במצבי משבר בחיי הפרט, הזוגיות והמשפחה ובנוסף יש לי רקע עשיר במגוון שיטות טיפול.
בעבודתי עם אנשים באופן פרטני, זוגי ,משפחתי ובהדרכת הורים, אני משלבת בין מקצועיות, יצירתיות והתאמת הטיפול באופן אישי לאופי והצרכים הספציפיים של המטופלים תוך יצירת קשר בין אישי.
במהלך עבודתי בקליניקה, צברתי ניסיון טיפולי רב, עזרתי למטופלים שלי בתחום הפרטני, הזוגי והמשפחתי לצאת מהמלכוד בו הם שרויים, ולבצע תהליך של שינוי שבסופו איכות חייהם האישית, הזוגית, המשפחתית השתפרו.
אני מביאה איתי לטיפול סקרנות, הערכה וכבוד. אני ישירה, כנה ואומרת את האמת בצורה עניינית.
מטופלי אומרים עליי שאני נעימה, מכבדת, נותנת מקום לרגשות שלהם ומאפשרת להם להיות הם עצמם בטיפול.
מתוך אמונתי, גישתי לחיים וניסיוני המקצועי, אני מאמינה כי כל אדם יכול להגשים את רצונו לשינוי ושיפור מצבו האישי, הזוגי והמשפחתי.

ה"אני מאמין"
הטיפול הינו מסע אישי ו/או זוגי ממנו ניתן לצמוח, לגדול ולהתחבר לכוחות הפנימיים שקיימים בכל אחד מאתנו. חלק ממסע זה הוא לזהות את הדפוסים הגורמים לתקיעות בחיינו במישור האישי והזוגי ולחפש יחד את הכלים המאפשרים לצאת מתקיעות זו, להפוך להיות הבימאים של חיינו, בעולם מודרני זה וליצור תסריט חדש תוך כדי לקיחת אחריות על חיינו והחזרת השליטה על עצמנו.
הטיפול מכוון לסייע לנו להרחיב את הדרך בה אנו מתבוננים על עצמנו ועל הסובבים אותנו, להכיר ביכולות שלנו, ולרכוש כלים יעילים על מנת להתמודד בדרך נכונה ומתאימה יותר עבור כל אחד מאתנו.
המשבר הוא למעשה "הזדמנות" ליצירת שינוי, ממנה ניתן לצמוח, "לעשות משהו אחר" בחיי המטופל\הזוג \המשפחה על ידי המפגש הטיפולי.
לא אחת, על מנת לשפר את איכות חיינו, אנו זקוקים ל"צד שלישי", ליווי מקצועי אשר יסייע לנו להבין את עצמנו, את בן זוגנו בצורה אחרת, נקבל כלים כיצד להתמודד עם מצבים שונים בחיים ונחזק את הביטחון האישי והזוגי שלנו.
המפגש הטיפולי הינו חוויה מעצימה, שבכוחה לגלות את המשאבים האישיים, הרגשיים והרוחניים של המטופל, ולאפשר לו להתחבר אליהם ולצלוח את המשבר שהוא נמצא בו.

שיטות הטיפול שלי מעניקות למטופלים כלים ותמיכה המסייעות בפתרון הבעיות והצלחת התהליך.
אם אתם מעוניינים בשינוי, חווים מצוקה אישית, זוגית, משפחתית או זקוקים לכלים להתמודדות עם הילדים, הגעתם למקום הנכון, אני מזמינה אתכם ליצור עמי קשר

עליסה הראל – 052-6794849
מטפלת פרטני, זוגית ומשפחתית מוסמכת.